O Hodowli

Każdy, kto ma kota, bądź planuje jego posiadanie wie, że znalezienie tego “jedynego” to nie łatwe zadanie. Związek zwierzęcia z człowiekiem nie różni się niczym od związków między ludźmi. Musi coś zaiskrzyć. To właśnie ta “iskra” odpowiedzialna jest za powstanie nie jednej hodowli – także mojej.

Swoją przygodę z kocim światem zaczęłam w 2012 roku, kiedy to postanowiłam wprowadzić do swojego domu nowego członka rodziny. Co do wyboru rasy nie miałam wątpliwości. Po przeczytaniu wielu książek oraz po licznych rozmowach z hodowcami wiedziałam, że kot brytyjski to rasa odpowiednia dla mnie. Żeby nie zamykać sobie drogi do dalszego odkrywania tajników kociego świata, w tym kociego macierzyństwa, zdecydowałam się na kotkę hodowlaną. Zaczęłam więc poszukiwania tej “jedynej”. I znalazłam! Kiedy zobaczyłam Idyll od razu wiedziałam, że ta kotka czekała właśnie na mnie.

5 sierpnia 2013 roku,DSC_1217 po kilku tygodniach spędzonych z Idyll zarejestrowałam własną hodowlę pod nazwą Nechama*PL w Polskiej Federacji Felinologicznej – Felis Polonia. Nie długo później nasza kocia rodzina powiększyła się o trzy śliczne maluszki. Jeden z nich został z nami. Na dzień dzisiejszy posiadam więc dwie przepiękne kotki hodowlane o bardzo ciekawym umaszczeniu silver tabby.

W mojej hodowli kieruje się słowami Jeana Cocteau: “Człowiek jest cywilizowany na tyle, na ile potrafi zrozumieć kota”. Wychowując kocięta szczególna uwagę zwracam na prawidłową socjalizację maluchów, aby do nowego domu wniosły radość i harmonię. Pracuję nad tym, żeby kociaki były nauczone dobrych manier oraz żeby potrafiły komunikować się z przyszłym właścicielem. Od przyszłych właścicieli natomiast oczekuję traktowania kociaka z należytym szacunkiem i zrozumieniem dla jego natury.

Kot jest zwierzęciem wyjątkowym. Musimy to zrozumieć żeby nawiązać z nim emocjonalną więź, wówczas zyskamy najlepszego przyjaciela. Przyjaciela na całe życie.

 


 

 

Opiekę weterynaryjna nad koteczkami sprawuje:

GABINET WETERYNARYJNY
dr Wet. BARBARA ZACHAREWICZ
41-500 CHORZÓW
ul. Wileńska 6
Tel. 668-280-667

Małgorzata Warmijak

41-907 Bytom
woj. śląskie, POLSKA

email: nechama1712@gmail.com
Tel. Kom.: +48 884660833
gg: 5893674

Facebook: kliknij